Hej! jag kör princip allting privat med min far.. Tagit en lektion än så länge och det enda tjejen på körskola la anmärkning på var: jag måste kolla döda vinkeln mer. och inte frikoppla så ofta när jag bromsar (detta gör jag för i min bil är det något fel så den hoppar och har sig när man glider i låga hastigheter.. så har blivit som en vana liksom att frikoppla när jag bromsar för de inte ska hoppa å ha sig)
Men iaf. jag har inte råd att ta massa lektioner på skolan... dom på körskolan sa att jag skulle vara inskriven där och ta lektioner, så säger dom till när jag är redo för halkbanan.. Jag är rädd att dom försöker lura mig på pengar. För dom försökte lura en kompis på pengar en gång. Kan jag boka halkbana själlv utan trafikskolan?
boka halkbana själv?
-
Gäst
Re: boka halkbana själv?
Ja bara boka själv. leta upp vilka ställen du har nära dig. du behöver bara våga gasa upp i 70 och bromsa. så om du kört på en 70väg är du redo.
Återgå till "Bilkörkort - behörighet (B)"